• MNE
  • ENG
18.Oktobar.2017
Nj.E. g. Ivica Dačić

You are here

Home / Nj.E. g. Ivica Dačić

Nj.E. g. Ivica Dačić

Rođen je 1966. godine u Prizrenu. Diplomirao je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu.
Bio je član Parlamentarne delegacije Narodne skupštine Republike Srbije u Parlamentarnoj skupštini Savjeta Evrope. Obavljao je funkciju predsjednika Poslaničke grupe u Narodnoj skupštini Republike Srbije i u Skupštini SRJ. Bio je savezni poslanik u Vijeću građana Savezne skupštine Savezne Republike Jugoslavije od 1992. do 2004. godine. Narodni je poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije od 2004. godine. Bio je ministar za informisanje u takozvanoj prelaznoj Vladi Republike Srbije od oktobra 2000. do januara 2001. godine. Predsjednik je Socijalističke partije Srbije od decembra 2006. godine. Bio je predsjednik Košarkaškog kluba "Partizan" iz Beograda i potpredsjednik Jugoslovenskog olimpijskog komiteta. Bio je prvi potpredsjednik Vlade-zamjenik predsednika Vlade i ministar unutrašnjih poslova od jula 2008. godine do jula 2012. godine. Obavljao je funkciju predsjednika Vlade i ministra unutrašnjih poslova od jula 2012. do aprila 2014. godine. 27. aprila 2014. preuzeo je dužnost prvog potpredsjednika Vlade i ministra spoljnih poslova.

Date: 13 Dec 2015

.